Prednášky na školách

Miesto

Bratislavský kraj

Kapacita

1 trieda - 30 žiakov

Trvanie prednášky

90 minút

Cena za program

ZADARMO

Chceš vedieť, ako sa stať úspešným v živote a v práci? Naučiť sa kriticky myslieť, efektívne vyhľadávať, selektovať a hodnotiť informácie? Ovládať finančnú gramotnosť a vedieť efektívne hospodáriť so svojimi peniazmi? Chceš poznať svoju identitu a silné stránky a vedieť ich využiť v medziľudskej i kariérnej oblasti?

Ak áno, táto ponuka je práve pre teba! Predstavujeme ti náš nový vzdelávací projekt “Prednášky na školách”, zameraný na rozvoj mäkkých zručností, ktoré sú základom každého úspešného človeka. Tento projekt realizujeme od septembra do decembra 2023 na vybraných stredných školách a gymnáziách v Bratislave. Ponúkame ti sériu piatich zaujímavých a interaktívnych prednášok vedených skúsenými lektormi z O.Z. Kariérna Akadémia, ktoré sa týkajú praktických a aktuálnych tém z bežného i kariérneho života:

  • Ako byť úspešný (Mgr. Dominik Schwab) – inšpirujte sa knihou “Pravidlá úspechu” od Jacka Canfielda a naučte sa stanovovať si ciele, prekonávať prekážky a tešiť sa z úspechov. Nadobudnuté poznatky si prakticky overíte na vlastnej 3- mesačnej aktivite zameranej na zvýšenie sebavedomia.
  • Infodémia nepodložených presvedčení (Mgr. Ing. Peter Telič ák, PhD.) – spoznajte psychológiu a vedecké štúdie, ktoré stoja za rôznymi formami nepodložených presvedčení, ako sú konšpiračné alebo pseudovedecké teórie.
  • Finančná gramotnosť (RNDr. Ivan Sedilek) – zahrajte si hru FinGR Play, ktorá vám umožní zistiť, ako fungujú finančné produkty, získať praktické skúsenosti pre finančné rozhodovanie a na vlastnej koži si vyskúšať dôsledky vašich finančných rozhodnutí.
  • Objav vlastnú identitu a silné stránky (Mgr. Dominik Schwab) – objavte svoj typ osobnosti podľa teórie Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) a naučte sa spoznať svoje prednosti a slabiny, ako komunikovať s inými ľuďmi a ako sa prispôsobiť rôznym situáciám.
  • Ako a prečo fungujú dezinformácie (a ako sa dajú identifikovať) (Mgr. Dominik Štepanovič) – rozpoznajte nástroje, ktoré sa používajú na šírenie nepravdivých informácií a dezinformácií, ako sú deepfakes, boty, AI… a naučte sa, ako sa chrániť pred nimi.

Nezmeškaj túto jedinečnú príležitosť. Prihlás svoju školu už dnes a staň sa súčasťou revolúcie vo vzdelávaní!